AutóAddikt Autó-motorsport A DTM második hétvégéjének legeredményesebb BMW-pilótája Maxime Martin

A DTM második hétvégéjének legeredményesebb BMW-pilótája Maxime Martin

Maxime Martin, a BMW RMG csapat belga pilótája bizonyult a bajor gyártó legeredményesebb versenyzőjének a Német Túraautó Bajnokság (DTM) hétvégén megrendezett harmadik és negyedik futamán, a németországi Lausitzringen.

bmw_m4_dtm_2015

A szombati versenyen Martin a hetedik helyen ért célba, amellyel 6 ponttal gyarapodott a pilóták közötti pontversenyben. Bruno Spengler az első tízből épphogy lemaradva, a tizenegyedik helyen végzett. Martin Tomczyk a tizenkettedik, míg a tavalyi címvédő, Marco Wittmann a tizenharmadik lett. Őket követte Timo Glock, António Félix da Costa és Tom Blomqvist a tizennyolcadik, a tizenkilencedik és a huszonkettedik helyen.

A vasárnapi megmérettetésen ismét Maxime Martin lett a legeredményesebb BMW-pilóta: nyolcadik helyezéséért 4 ponttal gazdagodott, így összesen 16 ponttal az élre ugrott a BMW-pilóták között (Martin Tomczyk-nak és Marco Wittmann-nak eddig egyaránt 12 pontja van a szezonban). A BMW MTEK csapat kanadai pilótája, Bruno Spengler a tizedik helyen száguldott át a vasárnapi verseny célvonalán, egy ütközés miatt azonban boxutca-áthajtásos büntetést kapott, ami egészen a tizenkilencedik helyre taszította vissza. A negyedik futam második legeredményesebb BMW-pilótája így Martin Tomczyk lett, aki a tizenegyedik helyen végzett a BMW M4 DTM-mel, majd őt követte Timo Glock, António Félix da Costa és Marco Wittmann a tizenkettedik, a tizennegyedik és a tizenhetedik helyen. Tom Blomqvist nem tudta befejezni a vasárnapi futamot. Augusto Farfus számára a szombati és a vasárnapi megmérettetés is csalódással zárult. Mindkét futamot az audis Jamie Green nyerte.

2015 harmadik DTM futamának BMW-eredményei (Lausitzring, 3,478 kilométer, 40 perc, 2015. május 30.):