AutóAddikt Autó-motorsport Dobogós lett a BMW a DTM harmadik versenyhétvégéjén

Dobogós lett a BMW a DTM harmadik versenyhétvégéjén

A Német Túraautó Bajnokság június 27-i, ötödik futama az esős időjárásnak köszönhetően igazi gumiabroncs-viadalnak ígérkezett a nürnbergi Norisring aszfaltcsíkján: a rajtot követően szinte azonnal esni kezdett az eső, a csapatok így különféle gumiabroncs-taktikákat választottak.
bmw_dtm_junius_28_versenyhetvege_autoaddikt
A BMW legeredményesebb pilótája a kanadai Bruno Spengler volt, aki ugyan slick gumikon vágott neki az ötödik etapnak, mégis az ötödik helyen száguldott át a célvonalon a BMW M4 DTM versenyautóval. Rajta kívül még három BMW-pilóta szerzett értékes pontokat szombaton: Martin Tomczyk a hatodik, Augusto Farfus a nyolcadik, Marco Wittmann pedig a kilencedik helyen végzett. António Félix da Costa a tizenkettedik, míg Timo Glock a tizenhatodik helyezettként ért célba. A DTM-újonc Tom Blomqvist és Maxime Martin nem tudta befejezni a szombati futamot.

A DTM június 28-án megrendezett, hatodik versenyén a pole pozícióból induló Bruno Spengler a dobogó harmadik fokára állhatott fel, amely a kanadai pilóta 39. dobogós helyezése a Német Túraautó Bajnokságban. A vasárnapi megmérettetés másik BMW-s pontszerzője a belga Maxime Martin lett, aki a tízedik helyen ért célba. Martin Tomczyk a tizenegyedik, António Félix da Costa a tizenkettedik, Marco Wittmann a tizenharmadik, míg Tom Blomqvist a tizenhatodik lett. Timo Glock és Augusto Farfus egy ütközés következtében kénytelen volt feladni a vasárnapi versenyt.

„Nagyon boldog vagyok, amiért sikerült dobogós helyet szereznem a Norisringen, ugyanakkor némi csalódás is van bennem, a pole pozícióból indulva ugyanis leginkább nyerni szerettem volna. A Mercedesek roppant erősek voltak a hétvégén: egészen az ötödik helyig csúsztam vissza, de végül sikerült a harmadik helyet kiharcolnom. Hatalmas köszönettel tartozom a csapatomnak, amiért a lehető legjobb időben és a leggyorsabban végeztük el a boxkiállást” – nyilatkozta Bruno Spengler a vasárnapi futamot követően.

A szombati megmérettetést Pascal Wehrlein, a vasárnapi versenyt pedig Robert Wickens nyerte.

2015 ötödik DTM futamának BMW-eredményei (Norisring, 2,3 kilométer, 40 perc + 1 kör, 2015. június 27.):