AutóAddikt Autó-motorsport Karnyújtásnyira a BMW DTM-világbajnoki címe

Karnyújtásnyira a BMW DTM-világbajnoki címe

Szeptember utolsó hétvégéjén rendezték meg a Német Túraautó Bajnokság (DTM) idei utolsó előtti fordulóját, amelyen a bajor gyártó hét pilótája is pontszerző helyen végzett. Miután a Nürburgring legendás aszfaltcsíkjának szombati megmérettetésén futamgyőzelmet ünnepelt, a BMW a vasárnapi versenyen bebiztosította első helyét a gyártók közötti pontversenyben.

bmw_dtm_nurburgring_2015_szeptember_autoaddikt

2015. szeptember 26-án, szombaton, a Német Túraautó Bajnokság (DTM) idei versenyszezonjának tizenötödik futamán Maxime Martin, a BMW RMG csapat belga pilótája DTM-pályafutása második futamgyőzelmét ünnepelve száguldhatott át a BMW M4 DTM versenyautóval a világ elsőszámú versenypályájának számító Nürburgring célvonalán. Ez volt a tavalyi évben debütáló BMW M4 DTM versenyautó tizedik futamgyőzelme, egyúttal a BMW hatvankilencedik diadala a szériában. 2015-ben immáron öt BMW-pilóta állhatott fel valamelyik DTM-futam dobogójának legfelső fokára. Maxime Martin első DTM-futamgyőzelmét a 2014-es szezon moszkvai futamán aratta.

A belga pilóta a rajtrács második helyéről vágott neki a szombati megmérettetésnek, majd rögtön az első kanyar után át is vette a vezetést. Miután a két Audi-pilóta, Jamie Green és Miguel Molina a futam kezdeti szakaszában balesetet szenvedett, a pályára küldték a BMW M4 Coupé Safety Car biztonsági autót, az aszfaltra ömlő nagymennyiségű olaj miatt azonban a versenybírók biztonsági okokból félbeszakították a tizenötödik futamot. Miután a versenyt a biztonsági autó mögött újraindították, Maxime Martin mindvégig megtartotta vezető pozícióját és megkérdőjelezhetetlen győzelmet aratott a Nürburgringen.

A szombati futam második legeredményesebb BMW-pilótája a világbajnoki címvédő, Marco Wittmann lett, aki a hetedik helyen száguldott át a célvonalon. António Félix da Costa is pontszerző helyen végzett, őt kilencedikként intették le a DTM idei utolsó előtti versenyhétvégéjének első megmérettetésén. Timo Glock a tizenharmadik, Augusto Farfus pedig a tizennyolcadik lett.

Bruno Spengler eközben roppant szerencsétlen helyzetbe került szombaton: miután hosszú ideig abszolút esélyes csatát vívott az élbolyban a futam dobogós helyezéseinek egyikéért, a második helyért harcolva összeütközött az Audit vezető Edoardo Mortara-val, amelynek következtében a kanadai pilóta BMW M4 DTM versenyautója az istállóba kényszerült. A Német Túraautó Bajnokság újonc BMW-pilótája, Tom Blomqvist még a futam félbeszakítása előtt balesetet szenvedett autójával, így fel kellett adnia a versenyt.

Martin Tomczyk, a BMW Schnitzer csapat német pilótája nem állhatott rajthoz a tizenötödik futamon, miután versenyautóján a szombati futam rajtja előtt nem sokkal ismeretlen eredetű vibrációs meghibásodást észleltek. Miután a BMW Motorsport mérnökei orvosolták a hibát, a BMW M4 DTM versenyautónak újabb részletes biztonsági ellenőrzésen kellett átesnie, így lecsúszott az indulásról.

A DTM e hétvégi második, idei tizenhatodik megmérettetése Bruno Spengler idei hatodik dobogós helyezését hozta: a BMW MTEK csapat kanadai pilótája a második nürburgringi futam harmadik helyére hozta be a BMW M4 DTM versenyautót, amellyel a pilóták közötti pontverseny negyedik helyére lépett elő összesen 119 pontjával. A vasárnapi versenyt az Audi spanyol pilótája, Miguel Molina nyerte.

Bruno Spengler mögött a DTM-újonc, Tom Blomqvist száguldott át negyedikként a célvonalon, amely a fiatal brit pilóta második legjobb DTM-eredménye azután, hogy szeptember 13-án Oschersleben-ben megünnepelhette pályafutása első DTM-futamgyőzelmét. Azáltal, hogy Augusto Farfus a nyolcadik, Martin Tomczyk pedig a kilencedik helyen végzett a vasárnapi megmérettetésen, a BMW értékes pontokat szerzett a gyártók közötti pontversenyben, így egyetlen fordulóval az idei DTM-szezon vége előtt összesen 554 ponttal áll az élen. A szombati futam győztes pilótája, Maxime Martin vasárnap csak a tizenharmadik helyre tudta behozni a BMW M4 DTM versenyautót. António Félix da Costa a tizenötödik, Marco Wittmann a tizennyolcadik, Timo Glock pedig a huszadik lett.

2015 tizenötödik DTM futamának BMW-eredményei (Nürburgring, 3,629 kilométer, 40 perc + 1 kör, 2015. szeptember 26.):