Idén novemberben véget ér a Lexus RC F szupersportkocsi, valamint az alapját képező RC kupé gyártása. A már életében legendává vált sportautó nemes kidolgozású búcsúszériával köszöni meg az együtt töltött évtizedet.
Amikor 2014 végén bemutatkozott, és pár hónappal később gyártásba került, a Lexus RC F egy volt csupán a világ számtalan V8-as sportautói közül – igaz, nagy lökettérfogatú szívómotorjával már akkor is különlegességnek számított a feltöltött erőforrásokkal szerelt európai és amerikai modellek között. Mostanra azonban szinte teljesen kiürült a táncparkett: kisebb hengerszámú erőforrások vagy egyenesen tisztán elektromos hajtásláncok váltották fel a V8-asokat. Már csak ebből adódóan is akár még egy évtizeden át gyártásban tarthatná a típust a Lexus, ha akarná – ám ennek sajnos nincs realitása, egyrészt a folyamatosan szigorodó károsanyag-kibocsátási szabályozások miatt, másrészt, mert hamarosan érkezik a márka saját villanymotoros sportautója.
Az RC-nek tehát mennie kell, ám egy legenda nem távozhat pompa nélkül, így a Lexus bemutatta a modellpáros búcsúszériáját, a Final Edition-t. A 200 darabra korlátozott sorozat értékesítése január 16-án kezdődik meg Japánban, és ezzel együtt minden más, eddig létező felszereltségi szint megszűnik, így a 2025 novemberére tervezett gyártásleállásig már csak ebben az egy kivitelben készül mindkét modellváltozat.
A jellemzők egy része közös. Az RC Final Edition és az RC F Final Edition egyaránt kizárólag fekete-piros belső színvilággal érhető el. A kormányt, a váltógombot, a műszeregység árnyékolóját, valamint a függőleges felületeket (ajtópanel, középkonzol oldala) egyedi kivitelű szintetikus nyersbőr borítja – ez eddig csak az RC F-nél volt elérhető. A kesztyűtartó fedele, valamint az ajtókon elhelyezett kapcsolótábla szénszálas borítást kapott, a padlókonzolon karbonplakett hirdeti, hogy a népszerű kupé búcsúszériájában ülünk. A digitális műszeregység speciális indítógrafikával üdvözli a vezetőt.
Magától értetődően az RC F Final Edition vásárlói ezeken felül egy sor exkluzív részletben is részesülnek, bár ezek egy része eddig is az alapfelszerelés részét képezte a szériában. Teljes körű a karbon aerodinamikai csomag, amely első légterelőt, méretes küszöbtoldatot, hátsó diffúzort és kiemelkedő hátsó szárnyat foglal magában. A tetőlemez továbbra is szénszálas kompozitból készül.
A motorválasztékba és a műszaki paraméterekbe az életciklus ezen késői pontján már nem nyúltak bele. A Lexus RX háromféle hajtáslánccal érhető el: az RC 300h a széles körben alkalmazott, 2,5 literes, soros négyhengeres benzinmotorra épülő full hibrid, az RC 300-ast a korábban 200t néven forgalmazott, kétliteres turbómotor hajtja, míg az RC 350 orrában a klasszikus 3.5 V6-os benzinmotor dolgozik. Az RC F 5.0 V8-as szívómotorja hangolástól függően akár 481 lóerő leadására képes.





![[TESZT] Jeep Grand Cherokee 2.0 4xe PHEV Summit Reserve – az egyik legikonikusabb amerikai Európának](https://www.autoaddikt.hu/kepek/jeep-grand-cherokee-2-0-4xe-phev-summit-reserve-teszt-autoaddikt-24-180x135.jpg)
![[TESZT] Fiat Scudo 2.0 Mjet 180 LE AT8 L2 Crew Cab – szállításra, és 6 személy utazásához is kiváló](https://www.autoaddikt.hu/kepek/fiat-scudo-2-0-mjet-crew-cab-teszt-16-180x135.jpg)
![[TESZT] Fiat 600 Hybrid 1.2 100LE 48V MHEV LaPrima – frissesség, üdeség, Olaszország](https://www.autoaddikt.hu/kepek/fiat-600-mhev-hyvrid-laprima-teszt-autoaddikt-2-180x135.jpg)
![[TESZT] Mazda2 TS2 (2007) – ideális választás városba és agglomerációs közlekedéshez](https://www.autoaddikt.hu/kepek/mazda-2-2008-teszt-autoaddikt-1-180x135.jpg)
![[TESZT] Ford Puma Gen-E – a kompakt városi crossover jövője](https://www.autoaddikt.hu/kepek/ford-puma-gen-e-teszt-autoaddikt-34-180x135.jpg)



































![[TESZT] Jeep Grand Cherokee 2.0 4xe PHEV Summit Reserve – az egyik legikonikusabb amerikai Európának](https://www.autoaddikt.hu/kepek/jeep-grand-cherokee-2-0-4xe-phev-summit-reserve-teszt-autoaddikt-24-100x75.jpg)
![[TESZT] Fiat Scudo 2.0 Mjet 180 LE AT8 L2 Crew Cab – szállításra, és 6 személy utazásához is kiváló](https://www.autoaddikt.hu/kepek/fiat-scudo-2-0-mjet-crew-cab-teszt-16-100x75.jpg)
![[TESZT] Fiat 600 Hybrid 1.2 100LE 48V MHEV LaPrima – frissesség, üdeség, Olaszország](https://www.autoaddikt.hu/kepek/fiat-600-mhev-hyvrid-laprima-teszt-autoaddikt-2-100x75.jpg)
![[TESZT] Mazda2 TS2 (2007) – ideális választás városba és agglomerációs közlekedéshez](https://www.autoaddikt.hu/kepek/mazda-2-2008-teszt-autoaddikt-1-100x75.jpg)
![[TESZT] Ford Puma Gen-E – a kompakt városi crossover jövője](https://www.autoaddikt.hu/kepek/ford-puma-gen-e-teszt-autoaddikt-34-100x75.jpg)


