2014. november 24-én a tokiói INTERSECT BY LEXUS-ban gyűltek össze a 2015-ös Lexus Dizájn Verseny bírái és mentorai, hogy kiértékeljék a 72 országból érkezett 1.171 pályázatot.
A Lexus Dizájn Versenyt 2013-ban indították útjára azzal a céllal, hogy a világ fiatal formatervezőit különféle problémák megoldására ösztönözzék. Különleges mentorprogramjának köszönhetően – amely lehetővé teszi, hogy a résztvevők elkészíthessék innovatív ötleteik működő prototípusát – a megmérettetést világszerte nagy érdeklődés övezi.
A Lexus Dizájn Verseny mindig egy adott téma köré épül fel, ami töprengésre és új ötletek kiötlésére készteti a tervezőket. A 2015-ös verseny témája az “Érzékek”. Az érzékelés nélkülözhetetlen része az életnek, hiszen ennek révén alkotunk képet a világról. A széles skálán értelmezhető téma felöleli a látást, a hallást, a tapintást, a szaglást és az ízlelést, így igen tág teret enged a fantáziának.
A verseny bírái arra kérik a fiatal dizájnereket, hogy újszerű megközelítéssel tekintsenek az öt érzékre. Az elbírálás szempontjai között szerepel a téma minél mélyebb megértése és egyedi értelmezése, valamint a javasolt dizájnkoncepció eredetisége. Maga a téma különösen fontos a Lexus számára, hiszen az autózás élménye is az érzékelésen alapul: a jármű stílusának látványán, a finoman hangolt motor hangján, vagy éppen a luxuskivitelű bőrkárpit tapintásán.
A Lexus Dizájn Verseny tizenkét döntőse lehetőséget kap arra, hogy a formatervezés legismertebb szakemberei és a téma iránt érdeklődő nagyközönség előtt is bemutathassák munkáikat. A verseny eredményhirdetése 2015 elején várható, a döntősök alkotásai a 2015-ös Milánói Dizájn Héten is láthatók lesznek.
A győztesek közül négy pályázó – vagyis kétszer annyi, mint tavaly – világszerte elismert formatervezők segítségével készítheti el prototípusát. Idén a mentorok között szerepel Arthur Huang építész/mérnök, Robin Hunicke játéktervező, a Neri & Hu építész-dizájner páros, valamint Max Lamb formatervező. A fiatal dizájnerek és mentoraik 2015 januárja és márciusa között intenzív műhelymunka keretében fejlesztik majd ki a prototípusokat, amelyek megvalósítására a vállalat egyenként 2,5 millió jenes (körülbelül: 5,2 millió forint) támogatással járul hozzá.
A négy prototípus készítője a 2015-ös Milánói Dizájn Héten a Lexus standján mutatja be a formatervét, amelyek közül egyet nagydíjjal jutalmaznak.
A zsűri tagjai Paola Antonelli kurátor, Aric Chen kurátor, Toyo Ito építész, Birgit Lohmann, a designboom főszerkesztője, Alice Rawsthorn dizájnkommentátor, valamint Tokuo Fukuichi, a Lexus International elnöke.





![[TESZT] Kia EV6 GT‑Line S 84,0 kWh RWD – villany-crossoverrel Nagy-Britanniában](https://www.autoaddikt.hu/kepek/UK-2025-kia-ev6-gt-line-s-test-autoaddikt-1-180x135.jpg)
![[TESZT] Kia Telluride X-Pro SX Prestige V6 AWD – fejlett szintű precizitás, amerikai kényelem](https://www.autoaddikt.hu/kepek/2025-kia-telluride-x-pro-sx-prestige-v6-awd-teszt-us-car-reviews-autoaddikt-1-180x135.jpg)
![[TESZT] Alfa Romeo Junior Ibrida Speciale – az olasz kompakt crossover, ami nem akar átlagos lenni](https://www.autoaddikt.hu/kepek/alfa-romeo-junior-ibrida-speciale-teszt-autoaddikt-1-180x135.jpg)
![[TESZT] Ford Explorer EV Premium Extended Range – kiadós, remek teszthét Angliában](https://www.autoaddikt.hu/kepek/ford-explorer-ev-uk-anglia-teszt-autoaddikt-38-180x135.jpg)
![[TESZT] Fiat Grande Panda 1.2 110LE 48V MHEV LaPrima – stílusos városi kényelem](https://www.autoaddikt.hu/kepek/fiat-grande-panda-1-2-mhev-teszt-autoaddikt-4-180x135.jpg)
































![[TESZT] Kia EV6 GT‑Line S 84,0 kWh RWD – villany-crossoverrel Nagy-Britanniában](https://www.autoaddikt.hu/kepek/UK-2025-kia-ev6-gt-line-s-test-autoaddikt-1-100x75.jpg)
![[TESZT] Kia Telluride X-Pro SX Prestige V6 AWD – fejlett szintű precizitás, amerikai kényelem](https://www.autoaddikt.hu/kepek/2025-kia-telluride-x-pro-sx-prestige-v6-awd-teszt-us-car-reviews-autoaddikt-1-100x75.jpg)
![[TESZT] Alfa Romeo Junior Ibrida Speciale – az olasz kompakt crossover, ami nem akar átlagos lenni](https://www.autoaddikt.hu/kepek/alfa-romeo-junior-ibrida-speciale-teszt-autoaddikt-1-100x75.jpg)
![[TESZT] Ford Explorer EV Premium Extended Range – kiadós, remek teszthét Angliában](https://www.autoaddikt.hu/kepek/ford-explorer-ev-uk-anglia-teszt-autoaddikt-38-100x75.jpg)
![[TESZT] Fiat Grande Panda 1.2 110LE 48V MHEV LaPrima – stílusos városi kényelem](https://www.autoaddikt.hu/kepek/fiat-grande-panda-1-2-mhev-teszt-autoaddikt-4-100x75.jpg)


